Başkan Karadağ, Eğitim Öğretimin ilk günü öğrencileri yalnız bırakmadı

Başkan Karadağ yüz yüze eğitimin başladığı anaokulu ve ilkokul birinci sınıflarda öğrencilere bir araya gelerek heyecanlarına ortak oldu.

Başkan Karadağ, Eğitim Öğretimin ilk günü öğrencileri yalnız bırakmadı
22 Eylül 2020 - 09:34
Başkan Karadağ, Pandemi nedeniyle uzun süredir gerçekleşmeyen yüz yüze eğitim,  anaokulu ve ilkokul birinci sınıflar için kademeli olarak başladı. Hekimhan Belediyesi ekipleri, okullar açılmadan önce tüm okullarda dezenfektan çalışması yapıldığını aktardı. 
 
Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Okulun ilk gününde okulları ziyaret ederek öğrenciler gofret dağıtımının yanı sıra okul yöneticilerine de dezenfektan, maske desteği verdi.
 
Karadağ Yaptığı açıklamada; “Yeni eğitim öğretim yılının salgının gölgesinde buruk şekilde açıldığını dile getirdi. Pandemi nedeniyle yeni eğitim-öğretim yılı öncesi ilçede yer alan tüm okullarda dezenfekte çalışması yaptıklarını belirten Karadağ, "Öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığı için tüm okul sınıfları ve binalarını büyük bir titizlikle dezenfekte ettik. 21 Eylül Pazartesi günü itibariyle ders başı yapan okul öncesi ve 1. sınıf öğrencileri ile öğretmenleri için de sabahın erken saatlerinde maske ve dezenfektan dağıtıyoruz.
 
Amacımız, hepimizin endişeli olduğu bu günlerde öğretmen, öğrenci ve velilerimize bir nebze de olsa güven duygusu vermek. Bu süreç devam ettiği müddetçe Hekimhan Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Salgının gölgesinde açtığımız bu yeni eğitim-öğretimin yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
 
Aileler, okul yöneticileri ve öğretmenler, katkıların dolayı Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ’a teşekkür etti.

bülten
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum