Reklam
Reklam

Başkan Yıldırım, Milli Görüş Ruhu Asla Bitmeyecek

Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Yeniden Refah Partisinin İl Başkanı Bilal Yıldırım Oldu.

Başkan Yıldırım, Milli Görüş Ruhu Asla Bitmeyecek
21 Ekim 2019 - 10:31

Yeniden Refah Partisi Malatya  1. Olağan Kongresi, Genel Başkan Fatih Erbakan'ın katılımıyla kentteki özel bir otelde yapıldı. İstiklal marşıyla başlayan kongrede divan kurulunun belirlenmesinin ardından kurucu il başkanı olan Bilal Yıldırım, kongreye tek liste halinde girdi. Bilal Yıldırım, il başkanı olarak seçildi.

Milli Görüş ruhu bitmeyecek" dedi.
Başkan Bilal Yıldırım yaptığı konuşmasında ise; "Çocukluğumuzun ve gençliğimizin hayallerini süsleyen birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızın sarmalı olan başak ve hilalin gövdesinde yıllar sonra bizi bir araya topladığından dolayı sayın genel başkanıma da teşekkürlerimi, minnetlerimi iletiyorum. 14 Yıl önce yine Ekim ayında rahmetli olan Nermin Erbakan'ımıza da Allah'tan Rahmet diliyorum.

1969 yılında adalet partisinden milletvekili adayı gösterilmeyince Konya'dan bağımsız milletvekili adayı olup, iki milletvekilinden fazla oy çıkartarak bize, milli görüş misyon ve vizyonunu aşılayan Merhum liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocama da rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun inşallah.

Kıbrıs adasında Rumların bütün işkencelerine rağmen, 12 Mart askeri darbesinin Başbakanı, 'Bize Amerika'dan yazı gelmediği müddetçe, Kıbrıs'a çıkartma yapamayız' sözüne karşılık 1974 yılında Merhum liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız, 'Bana ne Amerika'dan, Bana ne Amerika'dan' diyerek hem Siyonizme savaş açmış, hem de Kıbrıs adasına barışı ve huzuru getirmiştir.

54. Hükümetin Başbakanı olarak, havuz sistemini oluşturmuş işçiye, memura yüzde 100 zam vererek, milli görüş farkını bir kez daha ortaya koymuştur. İşte bugün, yeniden milli görüş misyon ve vizyonunu toplumun ve siyasetin bütün katmanlarına yayarak hak ve adaleti, adil düzeni, üreten ve güçlü ekonomiyi şahsiyetli bir dış politikayı, yapıcı bir siyaset ile yeniden tesisi için yola çıkan sayın genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan ile her koşul ve şartta yanında olacağımızı Malatya il teşkilatı olarak eve ev, kap kapı, mahalle, mahalle çalışarak bu hak davayı anlatacağımıza hepinizin huzurunda söz veriyorum" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum