CHP'den Eyüp Çınar'a Destek

Malatya’da yaşamını sürdüren SMA tip 1 hastası olan 5,5 aylık Eyüp Çınar için düzenlenen yardım kampanyasına katılan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, SMA hastalarının ilaçlarının ücretsiz temin edilerek, çocukların böyle bir bağış kampanyasına gerek duymadan devletin imkanlarıyla hayat bulması gerektiğini belirtti.

CHP'den Eyüp Çınar'a Destek
29 Mayıs 2021 - 19:36 - Güncelleme: 29 Mayıs 2021 - 19:41
Malatya’da yaşayan Altuntaş ailesi ilk çocuklarını SMA Hastalığından dolayı kaybettikten sonra ikinci çocukları 5,5 aylık Eyüp Çınar’a da SMA teşhisi konuldu. SMA tip 1 teşhisi konulan Eyüp Çınar için zaman tükenirken, yardım kampanyaları da hız kazandı. Altuntaş ailesinin yardım çığlığını duyan CHP Iğdır Gençlik Kollarından Çevre Mühendisi Azer Kayla, sosyal medya hesabı üzerinden yayın yaptı. Yayına Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Parti Meclis Üyesi Nevaf Bilek, Malatya İl Başkan Yardımcısı Barış Yıldız ve Eyüp Çınar’ın ailesi adına gönüllü Erman Aslan katıldı. Yayına katılan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, kampanyaya destek vererek, 10 yıldız bağış yaptı. 

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, sosyal medyada gerçekleştirilen canlı yayında yaptığı konuşmada, Eyüp Çınar’ın ailesiyle sürekli iletişim halinde olduklarını, bu temaslar çerçevesinde sosyal medyada çeşitli paylaşımlar gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kiraz, Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın da duyarlılık göstererek aile ile görüşüp sosyal medyalarda paylaşım yaptığını ve destekte bulunduğunu belirtti. 

“Türkiye’de yaşayan herkesin Eyüp Çınar’ı yaşatması gerekiyor” diyen Kiraz, şunları söyledi: “Eyüp Çınar Malatya’daki tek SMA tip 1 hastası. Bütün Malatyalıların o bebeği yaşatma borcu var. Aynı zamanda aile daha önce bir kızlarını bu hastalıktan dolayı kaybetmiş maalesef. Herkesi duyarlı davranmaya davet ediyorum. Eyüp Çınar’a herkesin can olması gerekiyor. Kalan kısa süresi için herkesi seferber olmaya davet ediyorum. Biz istiyoruz ki, bu ilaçlar hasta olan çocuklarımıza ücretsiz olarak gelsin ve böyle bir bağışa gerek duymadan devletin imkanlarıyla hayat bulabilsinler. Valiliklerden bile izin alabilmek için büyük prosedürler gerekiyor. Bunlarla uğraşmak bile çok zaman kaybettiriyor ki bu bebeklerin kaybedecek zamanı yoktur.”

bülten

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum