Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğanyol'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremin yaşandığı Doğanyol'da incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğanyol'da
25 Ocak 2020 - 19:30 - Güncelleme: 25 Ocak 2020 - 22:30

Malatya'da yaşanan deprem sonrası Doğanyol'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçede bulunan öğretmen evindeki depremzedelerle bir araya geldi.  Erdoğan, geçmiş olsun dileklerini iletip ilgililerden bilgi aldı.
Erdoğan burada yaptığı konuşmada, zemin etütü yapıldıkdan hemen sonra yıkılan binaların yapılacağını yaraların sarılacağını belirtti. Erdoğan kayıplarımıza Allah rahmet eylesin tüm yakınlarına sabırlar diliyorum burada 4 kaybımız var bini aşkın yaralımız var. Buradaki yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Tabi biz kaza ve kadere iman etmiş insanlarız az önce 5.1 artçı depremi yaşadık demek ki devam ediyor, yıkılan yerlerde zemin etütü yaptıktan sonra hemen çelik konstrüksiyonlu kalıcı konutlara kavuşturacağız. Bütün projelerimizi çevre şehirçilik bakanlığımız yapacak ben tekrardan gelin hep birlikte hayatını kaybeden vatandaşlarımız için fatiha okuyalım dedi. Erdoğan,  sizleri tekrardan kutluyorum sabırla bu süreci atlatıyorsuz yarın yurt dışı seyahatimiz var gitmeden önce buraları ziyaret etmek istedim tekrardan sağolun var olun dedi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğanyol ilçesinden tekrar helikopter ile Elazığ'a oradan da İstanbul'a hareket etmek için yola çıktı. Erdoğan'ın Doğanyol ilçesi ziyaretine TBMM Meclis Başkanı Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehre Zümrüt Selçuk ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da eşlik etti.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum