İntihar Girişiminde Bulunan Şahıs 122,5 Promil Alkollü Çıktı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, intihara teşebbüs eden C.D. adlı işçi ile ilgili açıklama yaptı.

İntihar Girişiminde Bulunan Şahıs 122,5 Promil Alkollü Çıktı
16 Aralık 2020 - 23:06 - Güncelleme: 17 Aralık 2020 - 08:52
Açıklamada şahsın tüm sosyal haklarının eksiksiz olarak maaşına yansıtıldığı, intihara teşebbüs ettiği esnada 122,5 promil alkollü olduğunun saptandığı ve medya üzerinden yalan, yanlış ve eksik bilgi oluşturularak algı oluşturulmaya çalışıldığı ifade edildi. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle:

“Büyükşehir Belediyemizde 696 sayılı KHK kapsamında çalışmakta olan bir şahsın maaşını alamadığını iddia ederek intihara teşebbüs etmesi nedeniyle yazılı, görsel ve sosyal medyada birtakım yalan yanlış ve eksik bilgiler paylaşılarak Belediyemiz hakkında olumsuz bir algı oluşturulmak istenmektedir. Bu nedenle Belediyemiz tarafından aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür:

Büyükşehir Belediyemiz Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü emrinde Usta Yardımcısı olarak çalışan personelin kendi iddiasına göre sendika ile yapılan sözleşmeye rağmen bir önceki ay ile aynı maaşı aldığı ve kendisine haksızlık yapılarak maaşının kesildiği ve bu nedenle intihara teşebbüs ettiği bazı haberlerde yer almıştır.

Konuyla ilgili olarak yapılan kısa bir inceleme neticesinde personelin iddia ettiği gibi bir durumun söz konusu olmadığı ortaya çıkarılmıştır. Bu personelle birlikte aynı zamlı sözleşmeye imza atan 2200 çalışana zamlar ve tüm sosyal haklar eksiksiz yansıtılmıştır. Ekim ve Kasım aylarındaki gün farklılıkları ve mesai ücretleri karşılaştırıldığında Sendika ile imzalanan tüm hakların personellerimizin tamamına yansıtıldığı açık bir şekilde ortadadır.

Ayrıca şahısla ilgili yapılan incelemelerde ve ortaya çıkan raporlarda kendisinin olay anında 122,5 promil alkollü olduğu tespit edilmiştir. İlgili şahsın, madde bağımlısı olduğu, psikiyatri servisinde yatarak tedavi edilmek istendiği, fakat şahsın bunu kabul etmediği daha öncede benzer girişimlerde bulunduğu doktor raporlarında yer almıştır. Dolayısıyla söz konusu olay bir kısım medyada yer aldığı gibi büyükşehir belediyemizin maaş ve özlük haklarıyla ilgili durumdan meydana gelmemiştir.

Bu olaydan sonra ilgili personelin daha önceki psikolojik travmaları, ilgili doktor ve emniyet raporları göz önünde bulundurularak; kendisi ve görevi sırasında hizmet bekleyen vatandaşlarımıza olumsuz tepkiler vermesinin önüne geçmek amacıyla iş akdi iş hukuku kuralları kapsamında askıya alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bülten

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hayrettin
    7 ay önce
    Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Bey,Kimsenin Hakkını Yemez Ve Yemedide,Bende Büyükşehir Belediyesinde Çalışıyorum,Bu Olay Sayın Başkana,Oynan Oyun Ve Kurulan Komple,Sayın Başkanım,Memleket Sevdalısı,Dürüst,Gariban Babası,Adam Gibi,Adamdır,Eğer Malatya,Böyle Bir Belediye Başkan’ını,Beğenmiyorsa,Veya Beğenmiyen Varsa Demekki Sorun Onlardadır,O,Sayın Başkan’a Karşı Oyun Veya Komple Hazırlıyanlar,Çok Şerefli İseler,İstifa Edip Giderler,Kimse,Kimseyi Zorla Çalıştırmıyor,Eskilerin Bir Lafı Var,Ya Bu Deveyi Güdersiniz Efendi,Efendi,Yada Bu Belediye’den Çıkıp Gidersiniz Beğenmiyorsanız.