Reklam
Reklam

Karantina Haberine Vali Baruş'tan Yalanlama

Malatya'da yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Kuluncak ilçesine bağlı Kaynarca Mahallesi karantina altına alındı. Şeklinde İHA'nın geçtiği haber sonrası Malatya Valisi Baruş'tan Açıklama Geldi. İlimizde karantina uygulaması yapılan mahalle bulunmamaktadır. dedi.

Karantina Haberine Vali Baruş'tan Yalanlama
27 Mart 2020 - 19:53 - Güncelleme: 27 Mart 2020 - 22:54

Kaynarca Mahallesi'ne giriş çıkışların jandarma denetiminde yapıldığını belirten Kaynarca Mahalle Muhtarı Tahsin Boyraz, "Mahallemizde ikamet eden ama uzun bir süredir İstanbul'da bulunan İ.B. ve eşi F.D. yaklaşık 10 gün önce ilçemize dönüş yapmıştı. Ailenin 30 yıl gibi bir süre sonra ilçeye dönüş yapması nedeniyle akrabalar ve komşular tarafından aileye yoğun bir ziyaret gerçekleşmiş. İ.D.'nin test sonuçlarının da pozitif çıkması üzerine yetkililer tarafından mahallemiz karantina altına alındı. An itibariyle Kuluncak'ta tek vakamız mevcuttur, bunun dışında başka vakamız bulunmamaktadır. Süreç devletimizin yetkileri tarafından yakından takip edilmektedir. Devlet, millet el ele bu zor günleri de atlatacağımıza inanıyorum" diye konuştu

Bu Haberin yayınlanmasından sonra Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Valiliği’nin resmi twitter hesabı tarafından yaptığı açıklamada. İlimizde karantina uygulaması yapılan mahalle bulunmamaktadır. dedi. 


İHA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum