Yıldırım; 'Muhtarlık, Devletin Vatandaşa Dokunan En Sıcak Elidir'

Başkan Yıldırım, Battalgazi İlçe başkanı Mustafa Kasar ve Battalgazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cihad Onur Kurhan ile beraber 19 ekim muhtarlar günü dolayısıyla battalgazi muhtarlar derneğini ve kayısıkent muhtarlar derneğini ziyaret etti.

Yıldırım; 'Muhtarlık, Devletin Vatandaşa Dokunan En Sıcak Elidir'
17 Ekim 2020 - 14:23
Bilal Yıldırım konuşmasında; Halk, idare ve yerel yönetimler arasında köprü vaziyetini üstlenen; halkın istek ve taleplerini ilk ağızdan yetkililere aktaran muhtarlarımız ve muhtar derneklerimiz çok kritik bir öneme sahiptir. Muhtarlık muessesesi; kültürün ve toplumsal hayatın yapı taşlarındandır. Vatandaşlarımızın devlete ihtiyaç duyduğu zaman çalacakları ilk kapının muhtarlar olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır.

Muhtarlık; devletin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaşa en yakın idare birimidir. Millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil eder. 

Bizler de bugün bu hassasiyetle çok kıymetli muhtarlarımızı ziyaret ediyoruz. Milli Görüş belediyecilik anlayışının temel taşlarından olan muhtarlarla koordineli çalışma prensibiyle hareket ediyoruz. İktidara geldiğimizde de aynen bugün olduğu gibi muhtarlarımız ile işbirliğimize devam edeceğiz. Bugün bizleri ağırlayan ve mahallelerin istek, talep ve şikayetlerini belirterek; bize de halkımızla köprü bağını perçinleyen kıymetli muhtarlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm muhtarlarımızın "Muhtarlar gününü tebrik ederim". Ahirete intikal eden muhtarlarımıza Allah'tan rahmet , görevi başında olan muhtarlarımıza sağlık ve başarılar diliyorum. ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum