Ali Ekber Kaya

Ali Ekber Kaya


KİM DOĞRU SÖYLÜYOR KİME İNANACAĞIZ

30 Mart 2020 - 08:13

Dünyayı kasıp kavuran bir CORONA VIRÜSÜ hayatı ekonomiyi felç etmiş durumda.
Bu virüse karşı tüm dünya ülkeleri hummalı bir şekilde çalışarak önleyici aşıyı bulmaya çalışıyorlar.Bu konuda tüm tıp bilim kurulları birbirleri ile iştişare ederek ortak hareket ederek çalışıyorlar.
Herkesin ortak amacı bu virüs belasından insanları korumak.
Her devlet ülkesindeki durumları göz önüne alarak halkını korumak için bu virüs belasından daha az ölümle atlatmanın çalışmalarını yapmaktadırlar.
Bu konuda toplu taşıma araçlarının kullanılmasından tutun da sokağa çıkmama yasagina varana kadar tedbirler alıyorlar.
Bizim ülkemizde de Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulu gecesini gündüzüne katarak büyük bir mücadele vermektedirler.
Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulu neler yapılmalı ne gibi önlemler alınmalı gibi önerilerini Sn.Cumhurbaskanımıza rapor halinde sunuyorlar.
Çünki:Tedbirlerin uygulanmasını hayata geçirecek olan ülkeyi yöneten iktidar yani hükümet uygular.
Bilimkurulundan gelen raporlar doğrultusunda Sn.Cumhurbaskanımız alınması gereken tedbirleri Ulusa seslenerek biz halkımıza anlatıyor.
Buraya kadar bir sorun yok.Sn Cumhurbaşkanımız neler yapmamız nelere dikkat etmemiz gerektiğini bizlere düzenli olarak anlatıyor.

Peki sorun nedir ne gibi eksiklikler var.bunuda anlatayım.
Bilim Kurulu raporları doğrultusunda 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik hastalığı olanların mutlaka sokağa çıkmaması gerekir deniyor ve doğru bir karar.
Ama hiç kimse şunu demiyor.
Biz bu insanların sokağa çıkmasını yasakliyoruzda ;Bu insanlar evde ne yapacaklar.Evde oturacaklar tek yapacakları iş TV'leri kanal kanal gezerek bu konuda kimler ne diyor,kimler ne anlatıyor diyerek TV kumandasını ellerinden bırakmayacak.
Fakat TV'ler bakınca her kanalda farklı farklı şeyler anlatılıyor.
Vatandaş bunları izlerken şaşırıp duruyorlar ve kime inanacagini bilemiyorlar.
Eğer Devletimiz buna bir önlem almazsa:
Vatandaşlarımızı bu CORONA VIRÜSÜ öldürmezse: Bu Tv' lerde ünvanları Prof olanların anlattıkları ÖLDÜRECEKTİR.
Sn.Cumhurbaskanımız hemen bunun için acil önlem alarak tüm kanalların. Bilim Kurulu yetkililerinin gerekli bilgilendirmelerini hergün  en az 15dk.ortak yayına geçerek halka anlatmaları sağlanmalıdır.
Ayriyeten bu ortak yayında mutlaka ama mutlaka bir PSİKOLOG' unda insanları aydınlatıcı morellerini düzeltici konuşmalar yapmalıdır.
Malum 65 yaş üstü insanlar yaşları gereği biraz daha VESVESELİ oluyorlar.Günlerdir bu yaş gruplarının sokaga çıkmaması anlaşılınca: 
Sanki kendilerini potansiyel Virüs taşıyıcısı  gibi görmelerini önlemek için Psikolog' a ihtiyaç vardır.
Ayriyeten Saglik bakanligi  bünyesinde oluşturulan bilim kuruluna mutlaka Eczacılar odasından, Psikologlardan, Türk Tabipler Birliğinden ve Discilik odasından mutlaka temsilciler alınmalıdır.Cünki şu an bilim Kurulu kimlerden oluşuyor yeterli bilgiye sahip değiliz.

Devletimiz bu CORONA VIRÜSÜ ile büyük bir çalışmayı sürdürmektedir.
Sn.Cumhurbaskanimiz bu çalışmayı sekteye uğramaması için acilen ülkemizde yayın yapan tüm TV' ler için bir düzenleme getirmelidir.
Ünvanları kocaman kocaman Prof, Doçent olanlar gel görki ortak bir akılla değilde her kafadan bir ses çıkartırcasına anlattıkları insanları iyice karamsarlığa itmektedir.

Hele hele sayıları bir elin parmakları kadar olan ama: Dünyada tıp tan, ekonomiden, sanayii den, tarımdan, savunmadan, dış siyasetten kısacası her konuyu bilenler varya ışte en büyük tehlike bunlar.Maşallah bilmedikleri hiç birşey yok.Devlet bunlar içinde mutlaka bir tedbir almalıdır.
AKSİ HALDE: 
Bu CORONA VIRÜSÜ öldürmezse: Bu kanal kanal dolaşan kendilerine gazeteciyim diyen herşeyi bilenlerin ve prof' um doçentim diyenlerin anlattıkları öldürecek.

Tüm Tıp uzmanları ne diyor:
Tedavide en önemli unsur ilctanda önemli olan Moral dir.Eger moral yoksa ilaçta maçı değildir.

HERŞEYİ BİLEN HİÇBİR ŞEYİ BİLMİYENDİR.

Saygılarımla.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum