Ali Ekber Kaya

Ali Ekber Kaya


44.DÖRT DÖRTLÜK MALATYAM.

18 Ekim 2019 - 09:03

İstanbulda düzenlenen Malatya tanıtım günlerini yerinde görüp izleme imkanın oldu.( tabi buradan Malatya büyükşehir bünyesinde bulunan Kültür A.Ş.'ye teşekkür etmesek haksızlık etmis olurum.Bizlere rehberlik eden Mehmet kardeşimizede teşekur ederiz.) 
Böyle etkinlikler düzenlenirken mutlakaki ufak tefek eksiklikler.noksanlıklar olur olacaktırda.
Benim şahsi olarak gözlemledigimde.Malatya tanıtım günleri gerçekten çok çok güzel bir organizasyondu.
Bu tanıtım günleri sadece Malatya'lılara degil istanbulda bulunan 81 vilayete mensup isnsanlarada hitap ediyordu.
Şöyleki: 
Malatya tanıtım günlerine gelen insanlar: Malatya'ya has yemekleri tatdılar.malatya'ya has ürünlerden aldılar veMalatyayı tanıdılar.zira gelen ziyaret edenler sadece Malatyalı degildi.
Tabiki bu gibi güzel etkinlikler insanların birbirlerini yakınen tanımasına birbirleri ile kaynaşmasınada vesile olmaktadır.
İstanbul bildiginiz gibi büyük bir metropol şehirdir.
Burada yaşayan aynı toprakların insanları ancak böyle bir etkinlikte bir araya gelip tanışıp konuşup hasret giderebiliyorlar.
Kısacası böyle bir etkinligin yapılmasına bazı insanlar eleştirecek bazı insanlarda yersiz gereksiz masraf diyecekler.hatta ve hatta bu etkinlige götürülen basın mensuplarınıda eleştirenler yerden yere vuranlarda olacak.
Rahmetli anam derdiki:
Oglum elin agzı çuval degilki dikesin.
Ben diyorumki tabiki eleştirilsin.çünki edebi ile ahlakı ile yapılan her eleştiri bir derstir.bir ögretidir.
Ha burada iki sözde bu etkinlige giden basın mensupları arkadaşlarıma olacak.
Bugünden itibaren takip edecegim bakalım neler yazacak neler çizecekler.Gerçekten orada olup orada gözlemlerinimi yazacaklar yada kopyala yapıştır haberciligimi yapacaklar bunuda takip edecegim.
Bir etkinlige katılamak davet edilmek sadece gezmek dolaşmak yemek içmek degildir.
Esas amacın yapılan butür organizasyonların düzgün kusursuz ve amacına uygun yapılıp yapılmadıgını gözlemlemektir.Elbetteki bu tür büyük organizasyonlarda eksiklikler,hatalar noksanlıklar mutlakaki olacaktır olurda zaten.
İşte burada devreye basın mensupları girer.Çünki tarafsız bir gözle gözlemler var olan yada gördügü eksiklikleri yanlışları hataları yazar çizerse bu tür etkinlikleri yapanlara bir nevi rehberlik etmiş olurlarki bir sonraki yıl görülen eksiklikler hatalar yapılmamış olur.İşte basın bunu yapmalıdır diyorum kendimce.

Benim şahsi fikrimi ve 
bir gazeteci demiyelimde.hadi diyelim( çünki malatyada öyle gazeteciyim diyenler varki sorman gitsin.) 
Bana göre yerine ve güzel etkinlikti.İnsanlarla bire bir konuştugumda birbaktımki bu tanıtım günü sadece malatya'lılara has degilmiş.öyleki 81 vilayetten insanlarla karşılaştım kimleri ilede sohbet etme imkanım oldu.
Bu etkinlige gelen insanlar dostluklar kurdular birbirleri ile.hatta ve hatta istanbulda oturupta birbirlerini göremeyen malatya'lı hemşeriletimizde birbirleti ile hasret giderdiler.
Lafın özü. Bu tür etkinlikler yerine ve toplumu kaynaştırmakta dostlukları pekiştirmektedir.
Buradan:
Bu tanıtım günlerinin yükünü omuzlarında hisseden yerel basın tarafındanda yarın birgün eleştirilecek belki yerden yere vurulacak olan.
Başta Malatya Büyükşehir olmak üzere.Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerine çok çok tesekür edmemiz gerekir.Özellikle bu belediyelerin bünyesinde bulunan görevlilerin görevlerini yaparken stantlarına gelen tüm insanlara güler yüzle yaklaşımlarından dolayı ayriyeten teşekür etmemiz gerekir.Tabi diger katılımcı belediyelere ve derneklere kurumlara sonsuz teşekürler.İstanbulda güzel bir organizasyondu.
Son sözümse?
Malatya büyükşehir başkanı ve Battalgazi ile Yeşilyurt belediye başkanları.Bu organizasyona katkılarınızdan dolayı sizler çok çok eleştirenler olacaktır.
MEYVE VEREN AGAÇ TAŞLANIR.derler. vesselammmm

Sagılarımla.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum