Reklam
Reklam
M.Nurullah Varol

M.Nurullah Varol

BÜYÜTEÇ

…… ÜRÜSE DE BU KERVAN YÜRÜYOR

22 Mayıs 2020 - 23:02

Ülkemizin güzel şehirlerinden biri olan ve Cumhuriyet tarihinde ismini sıkca duyduğumuz İzmir’imizde Kadir gecesinin ertesi günü yaşananlara bu milletin evladı olarak anlam  vermekte zorlanıyorum. Hatta anlam vermiyorum.

Sevgili okurlar; Son günlerde mübarek (her ne kadar garip ve sessiz geçmiş olsa bile Rabbimin bizlere armağanı hükmünde olan) Ramazan ayında, hemde bin yıldan hayırlı olduğu ifade edilen Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu gece Kadir gecesinin hemen ertesi gününde, hemde dinimizin simgesi camimizin minerelerindee İtalyan bir eserin İzmir semalarında yankılanması Ne demek.

Bu fiili işleyenlerin amacı, hedefi ney? Dertleri saman alevinden ormak yakmak ise hiç kusura bakmasınlar bu toprağın inanan ve biliçlenen insanları bu oyuna gelmedi ve inşaeALLAH gelmeyecekte. Bazı kesim insanların yaptığı bu fiil şunu açıkca gösteriyor ki bu ülkede artık onların hükmü ve esamesi bitmiştir.

Artık bu ülke rayına girmiş, hedefini belirlemiş ve hedefine doğru ilerleyen sağlam bir tren hükmündedir. ALLAH’ın izni ilede bu tren raydan çıkmayacak, bu güruhun tüm gayretleri tükense bile çıkmayacaktır. Cumhuriyet tarihinin siyasi hayatı boyunca bu kadar zaman eksiğilme de olsa bu milletin gönlünü kazanmayı bilmiş bir iktidar daha  gelmemişken, zirvedeki ismi bu millet tarladaki işçisinden, rezidanstaki sakinine kadar kalpleri kazanmıştır. Halka rağman ve halka karşı sözde halk ve adalet için sloganıyla kimse bir şey yapamaz , yapamayacakta. Bunu o gürahta biliyor yeterki biz vatandaş olarak bunu okuyup görelim. Çünkü artık ‘çavbella’cıların bu ülkede hükmüde devride bitmiştir.

Cücelerin kendisini dev aynasnda görmesi ve göstermesi  onların cüceliğini saklayamaz.
Hani bilindik bir söz var; ‘Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz’,  ‘… ürür kervan yürür’ diye bilmişsinizdir bu sözleri. Aynen öyle, bu hareketlerin arkasındaki çatışma zemini hazırlıklarını, inanın insanlarımızı sokaklara çekme gayretlerini ve bu işler üzerinden yıllardır özlenen sukunet ve rahat ortamının mimarı iktidarı devirme planlarını gördük. Bu oyuna gelmedik, gelmeyeceğiz! Kim ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin bu kadar yıldır bildiğimiz ve pişman olmadğımız yolda yürüyecek, milletten, Hak’tan, haklıdan, doğdudan yana olan insanlarla beraber olmaya devam edeceğiz. İsimler değişse bile doğru birdir. İsimlerin ve sloganların değil doğruların peşinden yürümeye, azimle, sabırla, ilerlemeyede devam edeeceğiz inşaeALLAH.

Başka bir yazımızda görüşebilmek ümidi, selam, muhabbet ve daim dua ile…
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum