Tuğba Tülin Durdu

Tuğba Tülin Durdu

Tülin Tuğba Durdu

İsrail de Çocuk Olmak

16 Mayıs 2021 - 16:42 - Güncelleme: 16 Mayıs 2021 - 22:19


          Bir millet nasıl bu kadar zalim olabilir sizce!?
          Nasıl bu kadar büyük bir nefrete bürünebilir!?

          Çünkü öğretiliyor...

          Bizim iyiyi, doğruyu, bilgiyi ve insanlığı okullarda öğrettiğimiz çocuklara, onlar maalesef kini, nefreti, öldürmeyi öğretiyorlar küçük yaşalarda.

           Zalimlik sonradan değil, daha küçük bir çocukken işliyor kanlarına ve ruhlarına. Öldürme arzusuyla tutuşuyorlar. İşte o yüzden bu kadar acımazsızca masumları, çocukları öldürüp ardından da bayram ve şenlik yapıyorlar. Ne vicdanından bahsediyorsunuz siz, bu uğurda hayatlarını harcıyor ve en sonunda da yüreklerine su serpiyorlar.
   
           Durdurulması gereken silahlarsa eğer önce kaynağına inmeli!

           Bu trajedinin ne müslümanlıkla, ne dinlerle bir ilgisi yok. Ortada büyük bir insanlık suçu işleniyor ki maalesef kimse kınamaktan, protesto etmekten başka birşey yapmıyor. İnsanlık gerçekten kendini hiçbir dine, mezhebe yada başka bir oluşuma dahil edemeyecek kadar aşağıda bir yerlerde  can çekişiyor. Savunmasız ve desteksiz, evlerine, ocaklarına bombalar yağıyor masumların ve hiçbirşey yapamıyorlar. Sözde islam ülkeleri işbirliği teşkilatı var ama adı var değil mi. Hangi arap ülkesi ne yapabiliyor. Yalnızca ülkemin yankılanıyor yine ayak sesleri. Ama oda şaibeli. Sözüm ona ayrımı sevmeyen örnek insanlar, sanatçılar, oyuncular. Hepsi mevzu din olunca sırra kadem bastılar. İnsandık oysa ki; rengimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun insandık hani. Neredeler ki!  
          Peki ya dünya;
          Batı zalim,
          Ortadoğu akılsız!
          Sonuç?
          Heryer de masum bebeklerin, içi yanan çocukların trajedileri...
           Çözüm ne? 
           İsrail ve Hamas arasında akla, mantığa ve vicdana yatmayan bu tablonun çözümü can kaybı mı?
            Hatta hakediyorlar diyerek sürekli tarihi kurcalamak mı!
           Herkes elini taşın altına koymalı ve artık Filistin de ödediği bunca bedelin karşılığında tanınmalı. sınırları belirlenmelidir.  Filistin de iptal edilen yaklaşan seçimlerin gündeme tekrar getirilmesi ve aklı selim bir devlet başkanı seçilerek diplomatik sürece geçilmelidir. Ve Mescidi Aksa artık huzura bırakılmalı, kimse bu aptalca, sonuçsuz sürecin daha fazla kurbanı olmamalı.  
            Artık zalimlik ve kötülükte çığır açmış İsraile karşı da yeni bir akıl yürütülmeli diye düşünüyorum. Çünkü geçmişten bugüne süregelen bu zaman da hiçbir yaptırım çözüm olamamıştır. Dünyanın iyileşmeye ve yeni bir kana ihtiyacı var.  Buda yalnızca insan olmakta saklı. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum